×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

يك حكايت واقعي
1385/12/26

روزی حین مسافر كشی كه به دلیل جبر زمان ناگزیر از آنم، یكی از علمای بزرگوار اسلام را سوار نمودم. در اثنای طی طریق به ایشان عرض نمودم كه سؤالی دارم وایشان با گشاده رویی اجازه طرح آن را دادند. پرسیدم: راجع به مسأله امام زمان می خواهم بدانم كه آیا حضرتشان در هنگام ظهور، انسانی شبیه ما خواهند بود؟ فرمود: بلی همانطور كه رسول اكرم وسایر انبیاء نیز چنین بودند.پرسیدم: آیا از وجه ظاهری می توان ایشان را باز شناخت؟ فرمود: خیر. پرسیدم: پس چگونه می توان آن حضرت را شناخت؟ فرمود: از برای ظهور آن حضرت در احادیث علاماتی موجود است. پرسیدم: برای ظهور انبیاء قبل نیز علاماتی ذكر شده بود، فی المثل آیا رسول اكرم بر وفق علاماتی كه مسیحیان منتظرند، ظاهر شدند؟ فرمود: خیر آن حضرت بر طبق علامات مورد انتظار مسیحیان ظاهر نشدند. پرسیدم: آیا حضرت مسیح بر طبق انتظارات یهودیان ظاهر شدند؟ فرمود: خیر. پرسیدم: پس این امكان هست كه حضرت ولی عصر نیز طبق علامات موجود در احادیث ظاهر نشوند؟ فرمود: بله این احتمال هست. پرسیدم: پس ممكن است مورد مخالفت هم واقع شوند؟ فرمود: بلی این هم ممكن است. پرسیدم: ممكن است آن حضرت رد وانكار شوند؟ فرمود: بلی در احادیث مروی است كه آن حضرت مورد مخالفت قرار می گیرند. پرسیدم: آیا این امكان هست كه آن حضرت از جانب علماء‌ اسلام هم مورد تكفیر قرار گیرند؟ فرمود: بلی این مطلب هم در احادیث مذكور است كه فقها با آن حضرت مخالفت خواهند كرد. پرسیدم: این مخالفت ممكن است تا حدی باشد كه فتوی بر قتلش دهند؟ فرمود: بلی در احادیث هست كه سرهای پیروان آن حضرت به هدیه به ترك ودیلم فرستاده خواهد شد.پرسیدم: پس كسی كه اینچنین آسیب پذیر است وبه سادگی باز شناخته نمی شود به حدی كه علمای اسلام فتوی بر قتل او وپیروانش خواهند داد، چگونه ممكن است طبق آنچه تا كنون به ما گفته شده یكباره در عالم عدل وداد برپا سازد وهمه مردمان را در سراسر جهان تحت لواء اسلام در آورد؟ فرمود: سؤالات سخت می پرسی من باید بروم. ایشان همانجا از اتوموبیل پیاده شد و رفت اما سؤال من همچنان پابرجا وبرقرار است.

نظر خود را بنویسید


### !اولا : من نصر

دانای کل
ارسال شده در : 1386/3/24

### !
اولا : من نصرانی ام اما ### مانند تو که می بینه اطلاعات من بسیار زیاده ، دوست داره من رو مسلمون بدونه تا خیال خودش رو راحت کنه ؛ اما اینها حقیقت رو تغییر نمی ده ؛ پس بی خود زور نزن من رو مسلمون بدونی
ثانیا : حقا که تو هم ### بی سواد محض هستی که نمی دونی ( دوما و سوما و چهارما ) غلطه ؛ چون کلمات فارسی تنوین می گیرند . روایات و آیات قرآن رو هم غلط می نویسی ( مثلا العلم هم الحجاب الاکبر ) را بی ( هو ) می نویسی و ( فتمنوا الموت ) از سوره جمعه ، آیه ی 9 را هم به غلط ( فتنم الموت ) نوشتی ! البته تقصیر نداری ! این بی سوادی در بهائی ها اپیدمی و ارث باب ملعون است که بی سواد بود و غلط می نوشت و حرف می زد و وقتی بهش اشکال می کردند ، می گفت : « صرف و نحو دو فرشته ی زندانی بودند که من اونها رو آزاد کردم و مردم از این به بعد می تونند هر طوری خواستند حرف بزنند » !
ثالثا : باب ### در تاریخ 1260 ادعای بابیت کرد ؛ در نتیجه ادعای مزخرف تو که می گی 160 سال از این انحراف می گذره ، غلطه ؛ 168 سال می گذره بی سواد ! ( به یه نفر بگو 1260 رو از 1428 برات کم کنه بی سواد ! ) اما این که من گفتم قدمتی نداره برای این بود که باب ملعون پس از اون تاریخ چند بار تغییر ادعاهای دروغش رو داد و معلوم نیست فرقه ی گمراه بابیت رو به کدوم مرحله از انحرافش ( بابیت ، مهدویت ، ربوبیت ، الوهیت ) نسبت باید داد و در هر صورت چون به درک واصل شدنش در تاریخ 1266 است ، باز هم از اون زمان 162 سال می گذره ( که خلاف ادعای توست ) و اگر ادعاهای حسین علی شهوت ران رو هم بخوای حساب کنی ، با همین مسأه روبرو می شی و نهایة می فهمی که تاریخش 160 سال نیست ؛ کله پوک ! بلکه به تناسب ادعاهای دروغین ، کمتر یا بیشتر از 160 است .
رابعا : ### ! کسی که نخواد حقیقتی رو قبول کنه ، راحت ترین راه براش اینه که بگه عبدالحسین آیتی و مهناز رئوفی و ... ساخته پرداخته ی دیگران هستند ! اما احمق بی شعور ! تو اگر از همان سران بهائیت بپرسی بهت خواهند گفت که مهناز رو چقدر از نزدیک می شناختند ؛ جالبه که گوسفندان دیگر بهاء که او رو می شناسند ، می گن « زیر شکنجه این حرفها رو زده » و تو که بی اطلاع هستی ، زر می زنی که « ساخته ی کیهان است » !! واقعا که چقدر بی شعوری !
وانگهی عبدالحسین آیتی ( آواره ) هم اصلا مربوط به زمان کیهان و ... نیست ؛ چاپ ششم کتاب « کشف الحیل » وی در تهران ، سال 1326 منتشر شده ؛ پس دیدی این تو هستی که باید بری تاریخ بخونی ؟!
خامسا : من که نصرانی هستم و حجاب در کیش ما حکمش معلومه ( اول واجب بود اما خود ما نصرانی ها متاسفانه لغوش کردیم ) اما اگه به مسلمونها می خوای اشکال کنی باید بدونی حجاب در دین اونها واجبه و باید هم به اجبار داشته باشند . دیگه این که بی سواد نفهم ! زرین تاج روش تنها رو باز نکرد ؛ بلکه سینه اش رو باز کرد و مردان یکی یکی می آمدند و سینه اش رو می بوسیدند .
سادسا : مگه من نمی خوام حقانیت قرآن رو ثابت کنم اما اون آیه هم که نوشتی ، هیچ ربطی به مدعیان نبوت نداره ؛ بلکه مربوط به افرادی است که ادعای ولی الله بودن می کنند ( قل إن کنتم أولیاء لله فتمنوا الموت ) بی شعور ! کلمه ی « اولیاء » رو در آیه نمی بینی ؟!

سابعا : البته که

دانای کل
ارسال شده در : 1386/3/24

سابعا : البته که باباهاتون ( که مرتد فطری بودند ) طبق احکام اسلام باید اعدام می شدند .
ثامنا : #### ! نمی دونی که جهود معتقدند دینشون تنها برای بنی اسرائیل اومده ؟! نصرانیت و اسلام هم که می گن برای همه ی انسانها آمده اند و این که یک عده از اونها کشیش یا آخوند هستند ، هیچ ربطی به جهانی بودن آنها نداره ؛ تازه الاغ الدنگ ! همین قرآن مگه نمی گه « فاسألوا اهل الذکر إن کنتم لاتعلمون = اگر می دانستید ، از اهل ذکر بپرسید » ؟! پس خود قرآن هم معتقد است که یک عده ای داناتر از دیگران هستند و باید از اونها پرسید .
مرج تقلید داشتن هم برای تنبلی مسلمونها نیست ؛ بلکه اشتغالات زندی زیاده و مردم یک یک نمیرسند بروند مجتهد بشن ؛ پس کار عقلائی تقلید کردن است .
تاسعا : ### ! من مگه مسلمونم که آیات قرآن رو برای من پیش می کشی ؟! وانگهی ، آن آیه هم آیه 38 اعراف است اما چشمان تو که آلبالو را گیلاس می بیند ، گمان کرده آیه 39 است !! از آن گذشته ، مربوط به انحراف است نه هدایت ؛ یعنی اگر کسی با تحقیق و برای هدایت به دستورات مرجعی عمل کرد ، به بهشت می رود اما اگر مانند تو از سران گمراهی ( مانند باب ملعون و بهاء جاه طلب و ... ) پیروی کرد ، یک راست در دوزخ خواهد شد
عاشرا : بی چاره ی بدبخت گمراه ! می دانم که تو هدایت نمی شوی و بعید است دیگر جوابت را بدهم اما برو تاریخ فرقه ی ضاله ی مضله ای که به آن باورمند ی بخوان تا ببینی پیرو چه انسانهای دیوانه و جاه طلب و عیاش و کلاشی هستی ؛ برو بخوان و ببین چه طور پول بیت العدلتان صرف عیاشی ها و زناهای شوقی افندی می شد . اگه فکر می کنی جمهوری اسلامی تاریخ رو برات نوشته ، برو نوشته های تاریخی پیش از جمهوری اسلامی ( مانند همون کتاب کشف الحیل ) را بخون . این کتاب رو می تونی کتابخانه ها بگیری چون در بازار نیست . انتشارات طباطبائی چاپش کرده ؛ البته می دونم دست برداشتن از موهوماتی که باهاش زاده و بزرگ شدی ، کار ساده ای نیست ؛ خدا باید هدایتت کنه .
-- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
-
جناب شاهپور عزیز
از مطالب شما سود بردم اما می توانستی به وی بگوئی :
1. تناقضات کتاب ( بیان ) باب را ببیند که می گوید : ( قد تغمست الاشیاء فی بحر الطهاره ) و سپس ادامه می دهد : ( قد اذن لکم السجود علی کل شیء طاهر ) یعنی این باب دیوانه و گیج خودش هم نمی دانسته بالاخره اشیاء همگی پاک هستند یا برخی از آنها پاکند !
2. و بگوئی که این مردک بهائی نجس که دم از علم می زند ، نمی داند که حسین علی نوری کثیف نجس ، در کتاب اقدس مرخزفش گفته : ( دع العلوم لانها منتعتک عن سلطان المعلوم = دانشها را رها کن ... ) اما این بهائی لجن ، ادعا می کند که طرفدار علم است و مسلمانان را برای تقلید محققانه شماتت می کند !!
3. و کاش به وی می گفتی که باب ملعون چگونه آه و ناله می کرد که توبه اش را بپذیرند و ...

########

نه ؛ خوب شد نگفتی ؛ چون اینها اهل فهم و شعور نیستند
اگر همین مردک نجستر از سگ ، می رفت و کتاب ( خاطرات سیاسی جاسوس روسی ، کینیاز دالگورکی در ایران ) را از انتشارات صبوری ( واقع در قم ،صفاشهر ، پانزده متری سوم ، پلاک 124 ، شماره تلفن 2913247 می خرید و می خواند ، می فهمید که بهائیت فرقه ای ساخته و پرداخته ی روسیه است که به دست آنان و با نفوذ دادن شخصی به نام کینیازدالگورکی به حوزه های علمیه ( با نام مستعار و دروغ شیخ عیسی لنکرانی ) شکا گرفته .
اسناد و دست نوشته های وی در مجلات روسیه چاپ شده و سند همه اونها در اون کتاب هست

چند وقت پيش با خا

آوا
ارسال شده در : 1386/1/1

چند وقت پيش با خانم محترمي صحبت مي‌كردم. ايشان ضمن صحبت اظهار كردند كه زمانه تغيير كرده و علائم آخر الزمان را مي‌شود ديد. پرسيدم فكر مي‌كنيد اگر قائم ظهور كند مردم با او چه معامله‌اي مي‌كنند. گفتند بدون شك ايشان را انكار مي‌كنند و حتي به قتل مي‌رسانند. وقتي با كمال احترام عرض كردم كه اگر همين الان به خود شما بگويم كه قائم ظاهر شده، چه خواهيد كرد، فورا متغير شدند و گفتند چنين چيزي ممكن نيست و بلافاصله شروع كردند به اثبات وجود خداوند براي بنده! انگار ايمان به ظهور صاحب الزمان كه در كتاب خدا و سخنان اوليائش آمده، استغفرالله مساوي با بي ايماني به وجود خدا است. متأسفانه چنان حجاب تقليد و خرافات غليظ است كه براي مردم دشوار است دانسته‌ها و استدلالهاي منطقي خودشان را به وقايع اطرافشان ربط بدهند و البته نبايد توقع زيادي داشت، چون اين افكار سالهاي سال است كه دوام داشته. مردم نياز به فرصت دارند كه دربارة حقايق تفكر و حتي شك كنند تا وقتي كه به مرور زمان واقعيت برايشان روشن شود. درك حقيقت بيش از هر چيز نياز به فروتني و قلب پاك دارد و اين چيزي است كه بايد دعا كرد تا خدا در بندگانش ايجاد نمايد.