×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

جوابیه به خبرگزاری ها و سایت ها
1387/06/17

جوابیه زیر از طرف سایت نقطه نظر به سایت ها و خبرگزاری های زیر ارسال گردیده است اما چون اقدام به چاپ آن ننمودند جهت اطلاع هموطنان شریف ایرانی در اینجا منتشر شود:

خبرگزاری فارس

سایت رجا نیوز

سایت شیعه آنلاین

سایت خبری انصار

سایت الف

سایت فردا

سایت موعود

سایت ایران اکونومیست مدير محترم سایت...... خبرگزاری......

شما در سايت خود در تاريخ شنبه ۱۲..... ۱۳.... مرداد ماه ۸۷ نوشته ايد: مرکز بهاييان در اسراييل از خانم شيرين عبادي به علت برگزاري کنفرانس مطبوعاتي "حق آموزش و پرورش" و نيز مفاد بيانيه پاياني کنفرانس تقدير کرده است. و نوعي اين خبر را مطرح نموده ايد که گويا خانم عبادي عملي بسيار زشت را مرتکب گرديده است و اين عمل ايشان مغاير با همه اصول اخلاقي، ديني و قانوني بوده است و تقدير مرکز جهاني بهايي ايشان را سرافکنده و رسوا نموده است و از پيش قضاوت فرموده ايد که همه مردم شريف ايران نيز همانند شما مي انديشند .

حال بنده اين سوال را مطرح مي کنم که کدام عمل مردود و ناپسند است؟

محروم کردن هزاران جوان بهايي در طي افزون بر ۲۵ سال از ابتدايي ترين حق خود، يعني حق تحصيل دانشگاهي و يا دفاع از حقوق اين افراد مظلوم و ستمديده؟

کدام عمل مقاير شرع و اسلام و قانون اساسي است؟ بازداشتن ده ها هزار جوان مستعد و فرهيخته و مظلوم با نمرات بسيار عالي از ادامه تحصيل به صرف عقيده و ايمان و يا تلاشي صلح طلبانه و مسالمت آميز و انسان دوستانه براي احقاق حق آنان؟

چه کسي مغاير اصول اخلاقي و روابط و قراردادهاي بين المللي عمل نموده است؟ حکومتي که از شکوفا شدن استعدادهاي هزاران جوان مومن و معتقد به اصول روحاني، ممانعت کرده و کشور و ملتي را از اين استعدادها و توانايي ها محروم کرده است؟ و يا افرادي که بنا بر همان اصول اخلاقي و قراردادهاي بين المللي که کشور ايران نيز امضا کننده آن و متعهد به اجراي آن است، تلاش نموده اند تا جامعه ايران را از اين استعدادها محروم ننمايد؟

چه کسي بايد در مقابل خدا و خلق خدا و ملت شريف ايران احساس گناه و سر افکندگي و شرمندگي نمايد؟ کسي که هزاران جوان اميدوار و مشتاق و آرزومند خدمت به کشور مقدس ايران را از اين حق ذاتي و اساسي خود محروم نموده است؟ و يا کسي که براي کمک به اين مظلومان دست به تلاشي فرهنگي و آرام زده است؟

آيا نبايد همه ما مشوق اين افراد باشيم، آيا اسلام نخواسته است ما در برابر ظلم و حق کشي احقاق حق کنيم؟ مرکز جهاني بهايي و بالطبع جامعه بهايي بر طبق همين اصول بديهي از هر کسي که داراي اين اهداف عاليه انساني باشد تقدير مي نمايد، ما بي صبرانه منتظريم که دولت مردان ايران نيز در راه احقاق حق جامعه بهايي قدم بردارند تا از آنان نيز تشکر وقدر داني نماييم.

بنا بر قانون مطبوعات، سايت نقطه نظر خواهشمند است جوابيه فوق را در سايت خود منعکس نمائيد.

به ضميمه، نامه يکي از بازديدکنندگان سايت نقطه نظر نیز براي اطلاع شما ارسال مي گردد. خواهشمنديم از درج آن در سايت خود دريغ نفرمائيد.

با احترام و قدرداني

سردبير سايت نقطه نظر

نظر خود را بنویسید