×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

نامه تعدادی از زندانیان رجایی‌شهر به شادان شیرازی
1393/06/24

برگرفته از: //www.rahesabz.net/story/86044/

نامه تعدادی از زندانیان رجایی‌شهر به شادان شیرازی

جرس: تعدادی از زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج، در نامه‌ای به شادان شیرازی، آرزو کرده‌اند که امکان ادامه تحصیل برای همه جوانان این سرزمین فارغ از اعتقادات آنها هرچه زودتر فراهم شود.

به گزارش جرس، محمود بادوام، کامران رحیمیان، کیوان رحیمیان، رامین زیبایی، عزیزالله سمندری، ریاض‌الله سبحانی، فرهاد صدقی، دکتر فواد مقدم، امان‌الله مستقیم، کامران مرتضایی و شاهین نگاری این نامه را امضا کرده‌اند.

شادان شیرازی، دختر بهایی که در کنکور سراسری امسال، موفق به کسب رتبه‌ی ۱۱۳ رشته‌ی ریاضی در منطقه یک شده بود، هفته گذشته با انتشار تصویر کارنامه الکترونیکی اش در صفحه ی فیس بوک خود خبر از ممنوع التحصیل شدنش به دلیل اعتقادات مذهبی اش داد.

متن نامه زندانیان رجایی‌شهر به شادان شیرازی که در اختیار جرس قرار گرفته به شرح زیر است:

شادان عزیزو سایر هم‌نسل‌های گرامی‌ات

خبر موفقیت شما در آزمون سال ۹۳ و کسب رتبه ۱۱۳ در رشته ریاضی و فیزیک، موجب سرور و مباهات همه علاقه‌مندان به کسب علم و دانش است. بسیار متاسف هستیم که همانند سال‌های گذشته، اولیای امور برخلاف قوانین ملی و موازین بین‌المللی، شمار کثیری از جوانان این مرز و بوم را از تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی محروم نمودند. شجاعت شما در تلاش برای احقاق حق تحصیل که بیش از سه دهه است از کلیه جوانان بهایی سلب شده، قابل تحسین است و از اهتمام شما در رساندن مکرر صدای نسل‌های بسیاری که از تحصیلات عالیه محروم بوده‌اند که تو و پدرت نمونه‌ای از آنها هستید، قدردانی می‌کنیم.

ظلم و ستم وارده بر شما و جوانان بهایی و سایر محرومین از تحصیل را به خوبی درک نموده و کوشش شما را در کسب علم و دانش ارج می‌نهیم.

شما از مشکلات وارده نومید نگردید و کسب علم را که ترقی عالم انسانی منوط به آن است وجهه همت خود قرار دهید.

برای توفیق شما دعا می‌کنیم و آرزومندیم که امکان ادامه تحصیل برای همه جوانان این سرزمین فارغ از اعتقادات آنها هرچه زودتر فراهم گردد.

زندان رجایی‌شهر
۹۳\۶\۲۱
محمود بادوام
کامران رحیمیان
کیوان رحیمیان
رامین زیبایی
عزیزالله سمندری
ریاض‌الله سبحانی
فرهاد صدقی
دکتر فواد مقدم
امان‌الله مستقیم
کامران مرتضایی
شاهین نگاری

نظر خود را بنویسید