×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

عالیجناب مالیتوآ تانومافیلی دوم، پادشاه ساموآ درگذشت
1386/03/27

جناب مالیتوآ تانومافیلی دوم در ساعت 6:45 بعدازظهر جمعه 11 می 2007 در بیمارستان ملی توپوآ تاماسیسی میااوله در پایتخت ساموآ، آپیا، صعود نمودند. ایشان به منظور مداوای ذات الریه، حدود یک هفته در بیمارستان بستری بودند. هنوز علت فوت اعلام نشده است. خبر فوت را وزیر دولت، آقای واسایتا پولوما کومیتی از شبکه اول تلویزیون ساموآ با جمله زیر اعلان نمودند:
«با کمال تأسف خبر درگذشت رئیس دولت آقای مالیتوآ تانومافیلی دوم را به اطلاع شما می رسانم.»
در زمان درگذشت در می 2007 ، مالیتوآ تانومافیلی دوم پس از پادشاه تایلند، باهومی بولیادولیادج، دومین پادشاهی بود که طولانی ترین دوره سلطنت را داشت. سلطنت ایشان در سال 1946 آغاز شد (سلطنت الیزابت ملکه انگلستان در سال 1952 شروع شد)
اطلاعیه محفل روحانی ملی بهائیان ساموآ درمورد درگذشت مالیتوا پادشاه ساموآ
از طرف محفل روحانی ملی سُاموآ
11 می 2007-05-20 دوستان عزیز بهائی،
با قلبهائی آکنده از حزن و اندوه خبر درگذشت عالیجناب سوسوگا مالیتوآ تانومافیلی دوم را که حدود ساعت 8:20 بعد ازظهر جمعه 11 می 2007 در بیمارستان ملی توپوآتاماسیسی میااوله در پایتخت آپیا، ساموآ را به اطلاع می رساند. بجا است که از شما درخواست کنیم برای تعالی روح ایشان دست به دعا بردارید.
با احترامات صمیمی بهائی
محفل روحانی ملی بهائیان ساموآ
از ایشان دو پسر و دو دختر به جا مانده است و همسرشان، لی لی تونو، در سال 1986 فوت نموده اند.
اظهارات در مورد درگذشت عالیجناب مالیتوآ تانومافیلی پادشاه ساموآ
وی جی :
عالم بهائی در گذشت دومین و آخرین پادشاهی را که به حضرت بهائ الله ایمان آورده بود به سوگ نشست. ما به جهت تعالی روح آن جناب در ملکوت ابهی ادعیه پرشور خود را تقدیم میداریم.
وحید سبز بلوچ-بم
همدردی و تسلیت عمیق مرا بپذیرید.
امید
عالیجناب مالتوآ اولین پادشاه یا رئیس دولتی بودند که مومن به دیانت بهائی شدند. در نامهای مورخ 7 می 1973 بیت العدل اعظم الهی خطاب به بهائیان جهان فرمودند «...هم اکنون این امکان فراهم گردیده است که خبر واقعه ای را که طی نقشه نه ساله رخ داده است و در رأس پیروزیهائی قرار می گیرد که جمال مبارک پیروانشان را به آن مفتخر فرموده اند، به اطلاع آن عزیزان رسانده شود.واقعه ای که اهمیت حقیقی آن در طی قرنهای آینده کاملا درک خواهد شد، و آن اینکه یکی از سلاطین پیام حضرت بهائ الله را قبول فرموده اند..»
و همچنین در قرن انوار صفحه 99 ، می فرمایند
«این برای دوستان ساکن جزایر اقیانوسیه امتیاز بزرگی محسوب می شود که به جذب اولین رئیس دولت ، عالیجناب مالیتوآ تانومافیلی دوم پادشاه ساموآ ، به امر مبارک موفق شده اند. این امتیازی است که تنها حوادث آینده قادر به ارائه یک چارچوب مناسب برای آن خواهد بود.»
استیون
آین خبر هم زمان با روز به خاکسپاری پدر زن من منتشر شد. باوجود اینکه این اخبار بار سنگینی برای این جهان خاک محسوب می شود ، اما مرگ روح را از سنگینی جسم رها می سازد و آنرا برای یاری رساندن به توسعه مدنیت آزاد میکندو روح می تواند برای یافتن فرصتهایی به جهت فضایل ، آنها را در افکار و قلوب کسانی که بجا گذاشته است بیابد.
گری استرلینگ
به شاهزاده توسی و خانواده،
من خود را شریک ایام حزن و اندوه شما می دانم و برای تعالی روح عالیجناب در دنیای بعد دست به دعا بر می دارم. امیدوارم که تأئیدات جمال مبارک در این ایام شامل حال شما باشد.
ساتیرا آپولا مواآلو سایعی
از حق می خواهم که بخشش خود را شامل عالیجناب مالیتوآ بنماید. حیات ایشان سرشار از شگفتی بود و بی شک به حضور جمال مبارک مشرف هستند. افکار و دعاهای من متوجه آن عالیجناب است.
هلن ویلیامز
ایشان یک نفس موید و نورانی و الهام بخش بودند. از آنجائیکه مرگ در دیانت بهائی بشارت است، ایشان به یقین در نهایت مسرت هستند. ایشان تمامی زندگی خود را وقف مردم خویش و خدمت در راه حضرت بهاء الله نمودند.
حضرت بهاء الله می فرمایند: شاستگی انسان در خدمت و کسب کمالات است نه در شکوه ثروت و مکنت...
ما همگی بایستی برای روح مقدس ایشان دعا بخوانیم و از حق بخواهیم که در راه خدمت و انجام اراده او تا زمانیکه روی کره ارض هستیم موفق و مهتدی باشیم. خداوند این پادشاه بزرگ و خانواده اش را مورد آمرزش و عنایات خود قرار دهد.

نظر خود را بنویسید


تسلیت

پرهام
ارسال شده در : 1386/5/22

روحشان شاد
به امید صلح جهانی

درجاتشان عالی ب

پرهام
ارسال شده در : 1386/5/22

درجاتشان عالی
به امید صلح جهانی

روحش شاد... یادش گ

عطارد
ارسال شده در : 1386/4/1

روحش شاد... یادش گرامی