×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

مرگ تدریجی یک اتهام !
1387/09/17

اقدام تحسین برانگیزو بی سابقه وزارت اوقاف مصر:

در کشور مصرنیز به موازات ایران ، بهائیان ، سالهاست که از اتهام وابستگی به دولت اسرائیل بی بهره نبوده اند. چند روز قبل اما در اقدامی بی نظیر ، وزارت اوقاف مصر، بهائیان مصر را از هر گونه ارتباطی با صهیونیزم – اتهامی که قبلا بدون هیچ سند و مدرکی ، توسط همین وزارتخانه بر آنها وارد می شد – مبرّا دانست. شیخ سالم عبدالجلیل ( معاون امور مذهبی ) در این باره چنین اظهار داشت :

"هیچ دلیل و مدرکی وجود ندارد که بهائیان مصر را به حمایت از صهیونیزم متهم سازد.اما بطور کلی می گویم که وجود هر فرقه ای که آئینی غیر آسمانی را تبعیت نماید به معنای خدمت به دشمنان است. اما گفتن این مطلب که بهائیت در خدمت صهیونیزم است یا با آن رابطه دارد یا حرکت هایش حکم شده صهیونیزم است یا با آن پیوند دارد ؛ همه اینها اتهاماتی بدون مدرک و سند است و بارها توسط نهادهای اطلاعاتی ، و نه محققین اسلامی مطرح شده است.
ما نه تنها دعوت به گفتگو را قبول می کنیم بلکه در واقع از سایرین که با آنها اختلاف عقیده داریم نیز دعوت به گفتگو می کنیم تا به زمینه مشترکی دست یابیم " (ترجمه) (1)

این اعتراف صادقانه وقتی بیشتر جالب توجه می گردد که ملاحظه شود پیش از این ، همین وزارتخانه – که از جمله مسئولیت هایش نظارت بر کلیه مساجد و موسسات دینی در مصر است - مخالفتش را با بهائیان آشکارا اعلام نموده بود : " ... وزارت اوقاف ، به مسئولیت آقای زقزوق ، به جمیع مساجد مصر اعلام کرده که حمله به بهائیان را شروع کنند ... " (2)

در ایران اما قریب سه دهه است که مداوما بهائیان به وابستگی به دولت اسرائیل متهم می گردند. ردّیه نویسان و بهائی ستیزان – بی آنکه مدرکی ارائه نمایند - بارها و بارها این اتهام را صرفا تکرار نموده اند و چنانکه یکی از اندیشمندان بهائی می نویسد : " روش کار بهائی ستیزان بسیار روشن است. تکرار منظم و حساب شده و مکرر واژه های "بهائی" و "صهیونیزم" یا "اسرائیل" ... در کنار یکدیگر به خلق حافظه هایی مصنوعی ، نامربوط ولی تازه می انجامد... ]چنانکه[ در نتیجه تبلیغاتی مشابه و بلند مدت در امریکا و تاثیر منفی رسانه ها و تلویزیون، بسیاری از امریکائیها نژاد سیاه را با خشونت و بزه کاری مترادف می دانند. این نتیجه دهه ها سم پاشی حساب شده است و به تولید یک حافظه تازه انجامیده است. " (3)

آخرین اقدام از این دست ، تهیه طومار بهائی ستیزی در محل اقامه نماز جمعه طهران و قم بوده است. از جانب دیگر بهائیان نیز به گونه ای خستگی ناپذیر و به دفعات بنابر دلایل بسیار به ردّ این اتهام مبادرت نموده اند. در این میان دیدگاه رسمی جامعه بهائی در این مورد که اخیرا منتشر شده است ؛ چنین می گوید :

" عدّهای یا از روی بیخبری و یا به منظور پیشبرد مقاصد خاصّ خود وجود مرکز جهانی بهائی در کشور اسرائیل را امری سیاسی و نوعی وابستگی به نهضت صهیونیسم به شمار میآورند. هر طفل سبقخوان مکتب تاریخ میداند که علّت وجود مرکز جهانی بهائی در اراضی مقدّسه این است که صد و چهل سال پیش، به تحریک دولت ایران حضرت بهاءالله به این منطقه که در آن زمان تحت سلطۀ امپراطوری عثمانی بود تبعید شدند و بدین ترتیب هشتاد سال قبل از تأسیس کشور اسرائیل، مرکز جهانی بهائی در اراضی مقدّسه تثبیت یافت. روابط مرکز جهانی بهائی با اسرائیل مانند سایر کشورهای جهان، بر اساس اطاعت از قوانین مدنی آن مملکت و عدم وابستگی و دخالت در امور سیاسی استوار است. شاید مناسب باشد که یادآور شوید که در سال 1947 میلادی، یک سال قبل از تأسیس کشور اسرائیل، هنگامی که کمیسیون ویژۀ فلسطین در سازمان ملل متّحد خواهان نظر ادیان و گروههای مختلف راجع به آیندۀ این سرزمین شد، رئیس این کمیسیون، عالیجناب قاضی امیل سندستروم، ضمن نامهای به مرجع امر بهائی، حضرت شوقی افندی، نظر و دیدگاه بهائیان را در این زمینه جویا شد. آن حضرت در تاریخ 14 جولای 1947 در مکتوبی خطاب به ایشان فرمودند که دیانت بهائی به کلّی از سیاست حزبی مبرّا است و در مجادلات و منازعاتی که در مورد آیندۀ ارض اقدس در میان است وارد نمیشود. هیکل مبارک در همان نامه توضیح میفرمایند که "بسیاری از پیروان دیانت ما از اعقاب مسلمان و یهودی هستند و ما هیچ گونه تعصّبی نسبت به هیچ یک از این دو گروه نداریم و به جان و دل مشتاقیم که به منظور حفظ منافع متقابل آنان و خیر و صلاح این مملکت، بین آنها صلح و آشتی برقرار گردد."(4)

اکنون، این اعتراف تاریخی وزارت اوقاف ، نشانگر آنست که مقامات مصری تدریجا و سرانجام متوجه این حقیقت می گردند که بهائیان نسبت به وطن مالوف و کشور محبوبشان خیرخواه و وفادارند.

بهائیان ایران نیز این اقدام مبارک را به فال نیک گرفته و به جان و دل امیدوار و مشتاقند که اولیای امور و مسئولین حکومت ایران نیز بر این حقیقت آگاه گردند که بهائیان به عنوان شهروندانی صمیمی و قدیمی ، آرزومند سربلندی و عزت سرزمین خود ،ایران عزیز، می باشند.

1- -ترجمه از مقاله " الاوقاف تتراجع عن اتهام البهائیین المصریین بمسانده الصهیونیه " مندرج در سایت الاقباط متحدون :

"لا يوجد تحت يدي أي دليل لإدانة البهائيين المصريين بمساندة الصهيونية, ولكنني أقول بصفة عامة أن وجود أي طائفة تدين بدين غير سماوي هي تخدم أعدائنا!!!, فأنا يا أخي في الأوقاف ولا أعرف شيء مثل هذا, ولكن القول بصفة خاصة أن البهائية تخدم الحركة الصهيونية أو هي بنتها أو ابنها –على حد قوله– أو أنهم يتحركون بها أو أن هناك خيوطاً تربطهما معاً فهذه اتهامات يعوزها الدليل,وهذاالكلام تقوله المخابرات وليس علماء المشايخ".
وقال فضيلته: "نحن ندعو الجميع إلى التحاور وبالتالي نحن لا نقبل الحوار فقط بل ندعو إلى التحاور مع كل مَن يخالفنا في الرأي للوصول إلى قواسم مشتركة لأجل الحق".

2- //www.bahai-egypt.org/2008/07/bahais-of-egypt-submerge-into-more.h…
و نیز نگاه کنید به : مطلب "مصر بهائیان را صهیونیست نمی شناسد " مندرج در سایت ایران امروز :
www.iran-emrooz.net

3- گفتارهایی پیرامون ادعاهای کاذب ِ بهائی ستیزان در مورد صهیونیزم و دین ِ بهائی:
جعل رابطه و تولید حافظه در راستای دگر آزاری 1
کاویان صادق زاده میلانی مندرج در سایت نگاه :
//www.negah28.info/index.php?option=com_content&task=view&id=913&I…
جالب توجه است که سایت وزارت امور خارجه اسرائیل نیز تحت عبارات ذیل جامعه بهائی را از این اتهام مبرا دانسته است :
"هر سال هزاران نفر بهائی از سراسر جهان برای ادای فریضه دینی و زیارت از اماکن مقدس بهائی و انجام خدمت نسبت به باور مذهبی خود، از اسرائیل دیدن می کنند و برای اماکن متبرکه بهائی در این کشور و نگاهداری و گسترش آنها تبرعات می فرستند – همان گونه که پیروان تشییع و خادمان اهل بیت، به زیارت اماکن مقدس شیعه در نجف و کربلا و کاظمین می روند و به عراق تبرعات می فرستند و هرگز به این علت که آنها به زیارت عتبات عالیات و یا حج می روند نمی توان برچسب جاسوسی عراق و عربستان به آن ها بست"
//www.mfa.gov.il/MFAFA/NewsAndReports/150808-QAndA-Bahais.htm?Disp… .

4- نگاه کنید به :
//www.noghtenazar2.info/content/view/618/146/
//www.aeenebahai34.info/content/view/609/50/

منبع مقاله: //news.gooya.com/politics/archives/2008/12/080323.php

نظر خود را بنویسید


مرگ تدريجي يك اتهام

پرستو
ارسال شده در : 1388/2/13

سرزمين قدس براي كليه اديان الهي محترم و عزيز است قبله اول مسلمين -قبله گاه بهائيان عالم-محل ظهور حضرت مسيح (ع) و وطن وعده داده شده به پيروان حضرت موسي است و تمامي مؤمنين به اين اديان خاكش را سرمه ديدگان خود مي كنند و فرقي نمي كند كه حكومتي عادل يا ظالم آن را اداره كند هر چند تمامي اين اديان آرزو مند آباداني و عدل و داد در اين سرزمين هستند حال منصفانه است كه بگوئيم مسلمانان كه قبله اولشان آنجاست اين حكومت را تاسيس كرده اند يا مسيحيان كه پيامبرشان در آنجا مبعوث شده مؤسس حكومت اسرائيل هستند يا بهائيان كه پيامبرشان دهها سال قبل از تاسيس حكومت اسرائيل به موجب فرمان ظالمانه ي دو حكومت قاجار و عثماني به آن اراضي تبعيد شده و پس از سالها حبس و زندان در آن سرزمين وفات نمودند و در آنجا به خاك سپرده شدندآيا دينشان دست ساخته ي حكومتي است كه حدود 60 سال بعد تاسيس شده است چگونه ممكن است مؤسس و خالق يك چيز خودش موجود نباشد و بعدا بوجود آيد . آيا بهتر نيست بجاي استفاده از تهمت و افتراء براي رد كردن يك عقيده و مقابله با آن از استدلال و برهان واضح و منطقي استفاده كنيم حضرت سيد الشهداء امام حسين (ع) به مخالفان خود ميفرمايند اگر ايمان نداريد حد اقل مرد و انسان آزاده باشيد بيايد همگي با مردانگي و ضمير پاك و انصاف و به دور از كينه و بغض و عناد در مورد عقايد ديگران تحقيق كنيم و بواسطه تعصبات كور كورانه ابو الجهل -يهودا- يزيد-شمر- هند جگر خور هاي آينده تاريخ بشريت در كتب و داستانها نشويم ..
پروردگارا قلب صا ف به تمام ما عنايت فرما تا نور حقايق در آن منعكس شود.

مهران جان عزیزپی گیریت جالب

ورقا
ارسال شده در : 1387/10/20

مهران جان عزیز
پی گیریت جالب است. اما اگر با دقت بیشتری توام باشد ؛ اقرب به تقوی است. نوشته ای که " شما بيان كرده ايد كه چون بهائيان مطيع حكومتند اينگونه مورد لطف برخي از حكومتها هستند! " . لیکن بنده نوشته بودم " بهائیان در هر کشوری که ساکن گردند خیرخواه دولت و ملتند و به عنوان شهروندانی صدیق و امین مورد احترام اهالی و اولیای امور. این است که مسئولین حکومات عالم ، تا آنجا که شرط انصاف اجازه داده است از شهروندان و هموطنان بهائی خود تمجید نموده اند."
بعلاوه سخنان نماینده پارلمان برزیل در تجلیل از بهائیان را درج نمودم. علی الظاهر آنرا نخوانده اید والا نمونه نمی خواستید. البته اگر مقصود شما از "خدمات شایان" ، روابط و وابستگی سیاسی باشد ؛ این سندی است که شما باید بیاورید ، چون مدعی شما هستید و خود بهتر می دانید که هیچ نمونه ای از هیچ کشوری پیدا نخواهید کرد والا تا بحال شما و اسلاف ردیه نویس شما استناد نموده بودید.
اما اگر مراد شما روابط متقابل و مبتنی بر احترام است .که نمونه ای از برزیل آورده شد و اینک نمونه ای دیگر از افریقای جنوبی و نلسون ماندلا.
همانطور که بهتر می دانید ماندلا ، اولین رئیس جمهور سیاه پوست افریقای جنوبی است و پیش از آن 26 سال از عمر نازنین خود را در راه آزادی و اتحاد مردم افریقا در زندان بسر برده است.
در سال 1997 جامعه بهائی افریقا ، جایزه ماندلا Mandela Award را بخود اختصاص داد.جایزه ای که بخاطر تلاش های جامعه بهائی در زمینه بهداشت و حقوق بشر در افریقای جنوبی به بهائیان اهداء گردید. برگزیدگان این جایزه با مشاوره شخص ماندلا ، انتخاب شدند.(1)
و اما در مورد افترای ناروای طرفداری از دیکتاتوری باندازه کافی در سایت ولوله بدین کذبیات پاسخ داده شده است. کافیست رجوع نمائید ، چشم انصاف بگشائید و حقیقت را دریابید :

//www.velvelehdarshahr31.info/content/view/93/30/
دیگر نوشته اید که " اولین اقدام انبیا’ الهی بعد از تبلیغ برپایی قسط و عدل است
حال شما بگویید بعد از 160 سال ظهور باب و نبوت بهاء چه عدلی در کجای دنیا بوحود آمده یا حتی یک وجب از سرزمین مظلومان بوسیله تعالیم بهاء آزاد شده است؟"
همانطور که مسبوقید در احادیث اسلامی نیز مذکور است که حضرت قائم ، وقتی ظهور می فرماید که جهان پر از ظلم شده باشد.
برادر عزیز ،عالم را بمانند هیکل انسانی در نظر بگیر که اکنون ، بیماری ظلم همه جای آنرا فراگرفته است. حضرت باب و حضرت بهاءالله به عنوان پزشکان آسمانی ، نسخه درمان این هیکل بیمار را پیچیده اند. اما درمان قطعی مستلزم عمل به نسخه بهاءالله یعنی تعالیم اوست. اگر طبیبان مدعی می گذاشتند تا بحال عالم انسانی شفای کامل حاصل نموده بود.اما ممانعت مبغضین و دشمنان آئین بهائی از دسترسی مردمان جهان باعث تاخیر در علاج گشته است. و تمام آمال و آرزو و تلاش بهائیان عزیز در سراسر جهان اینست که این نسخه آسمانی هر چه زودتر بدست آحاد افراد انسانی برسد و در این راه باکی از آن نداند که متهم به جاسوسی گردند؛ در گوشه زندان افتند و یا جان به جان آفرین تسلیم نمایند.
وقتی نسخه بهاءالله مشتمل بر صلح جهانی ، وحدت عالم انسانی و ... در عالم ، مجری گردد . آنوقت بسیاری از مشکلاتی که امروز بشر مستاصل برای آن راه حلی ندار د ؛ بکلی از میان خواهد رفت و آنوقت است که بقول منادی (//www.noghtenazar.org/node/660)" اسرائيليان و فلسطينيها برادروار همديگر را در آغوش خواهند کشيد وبر اشتباهات اجداد خود تأسف خواهند خورد. نه فلسطينيان از تکه پاره شدن کودکان مدرسه ای اسرائيلی شادی خواهد کرد و نه اسرائيليان بخاطر دو سرباز گروگان گرفته ی خود چند صد فلسطينی را به خاک وخون خواهند کشيد.
فلسطينيها و اسرائيليان با لذتِ دوستی و صلح آشنا خواهند شد. هيچکدام بقای خود را در نابودی ديگری نخواهد ديد. آنان از خطاهای اجداد خود درس خواهند گرفت همانطور که آلمانيها از نسل گذشته ی خود درس گرفتند. "

1- South African Bahá'í wins Mandela Award

JOHANNESBURG, South Africa - Roslyn Mazibuko, Director of the Primary Health Care Services for the Northern province of South Africa and a member of the South African Bahá'í Community, was recently given the Nelson Mandela Award for Health and Human Rights.

In ceremonies on 29 May, Ms. Mazibuko was one of three receipients of the annual award, which recognises outstanding contributions and commitment to improving the health and the health care of disadvantaged populations. The award recipients are selected by a committee constituted in consultation with President Mandela.

Ms. Mazibuko's organization was instrumental in the development of a manually operated stone breaker, appropriate technology that was featured in a recent issue of ONE COUNTRY

این آقا مهران رفته ویژه نامهء

جواد
ارسال شده در : 1387/10/20

این آقا مهران رفته ویژه نامهء ایام29 جام جم رو خونده و از هر مقاله اش پاراگرافی آورده اینجا می گذاره! برادر جان اگه بری تو سایت ولوله در شهر همهء اینارو که گفتی جواب داده. از پینوشه و لسوتو و... چرا می خوای وقت دیگران را با این تکراری ها تلف کنی؟!می خواهی سر ملت رو با چیزای انحرافی از حقایق منحرف کنی؟! دیگران نتونستند! دوست عزیز بسه! قربوست! یعنی هم قربونت و هم ببوسمت(قربون+بوس= قربوس)

- سركار مهين خانم دوست عزيز

مهران
ارسال شده در : 1387/10/19

- سركار مهين خانم دوست عزيز همانطور كه در كامنت قبل عرض كردم اگر شما مدعي هستيد روابط سران بهائيت با صهيونيسم عادي است، لطفا شما نيز نمونه اي از اين خدمات شايان حكومتهاي ديگر كه به بهائيان داشته اند را بيان كنيد
- اما جناب ورقا شما بيان كرده ايد كه چون بهائيان مطيع حكومتند اينگونه مورد لطف برخي از حكومتها هستند! اما ما نظر ديگري داريم، به مطلب زير توجه كنيد:
چرا ما می گوییم بهائیت یک حزب سیاسی است نه یک دین الهی؟
با دو شعار بهائيان يعني "عدم دخالت در سياست و اطاعت از حكومت"، هر فردي كه بهائي شود از ميدان مبارزات آزاديخوانه خارج گرديده و به صف طرفداران ديكتاتوري حاكم مي پيوندد.
بطور مثال: نشريه اخبار امري در تيرماه 1357 عكس روي جلد خويش را با ذوق زدگي به ديدار نمايندگان جامعه بهائي امريكاي جنوبي با "پينوشه" ديكتاتور شيلي اختصاص داد و در صفحه دوم نوشت: چندي قبل نمايندگان جامعه بهائي با حضرت رئيس جمهور آن كشور جناب پينوشه ملاقات كردند و حضرت پينوشه نمايندگان جامعه بهائي را با گرمي و خوشرويي پذيرفتند و درباره اهداف و مقاصد و خدمات بشر دوستانه جامعه بهائي صحبت كرده و آنها را ستودند و موفقيت جامعه بهائي را آرزو كردند و ... شماره 6 ص 1 و2
سخنان ديكتاتور كشور لسوتو (در مركز آفريقا) بنام بي هنگ سيت سو در ملاقات جمعي از بهائيان:
وقتي كه به پادشاه در مورد اصل وفاداري به حكومت مطالبي گفته شد، پادشاه در جواب گفت: اگر تمام جهان بهائي شوند، براي زمامداران و پادشاهان، حكومت بسيار آسان خواهد شد. اخبار امري سال 1351 ش5 ص152

در صورتی که اولین اقدام انبیا’ الهی بعد از تبلیغ برپایی قسط و عدل است
حال شما بگویید بعد از 160 سال ظهور باب و نبوت بهاء چه عدلی در کجای دنیا بوحود آمده یا حتی یک وجب از سرزمین مظلومان بوسیله تعالیم بهاء آزاد شده است؟
پس با توجه به مطالب فوق قبول کنید که بهائیت را در مقابل اسلام خود استعمارگران بوجود آورده و آنرا حتی نشر هم می دهند.
- اما در مورد كودكان فلسطيني،‌بنده نپرسيدم بهائيت براي كودكان جهان چه كرده است، بلكه سئوال كردم بيت العدل در مقابل مظلومان و كودكان كشته شده در همسايگي خودش چه كرده آيا همانند پيام تسليتي كه براي ريس صهيونيستها داده براي آنان هم داده كه اگر داده بگوييد تا همگان بدانند؟ هرچند كه پيام تسليت نيز هيچ ارزشي ندارد ولي همين را هم براي آنان نفرستاده اند!
لظفا بجاي بيان خوبيهاي بهائيت و دستورات صلح طلبانه ايشان و كمكهاي آنان به كودكان دنيا فقط در مورد اين دورويي بيت العدل پاسخ دهيد
ممنون

مهین بسیار عزیز که عاشق بشر

جلال
ارسال شده در : 1387/10/16

مهین بسیار عزیز که عاشق بشر است و از کلماتش روح وحدت و عشق می بارد. متأسفانه تعصبات و بی انصافی امثال مهران عزیز عوالم روح وریحان و پاکی وجدان را تیره وتار نموده. باید از خدا بخواهیم وجدان بشری را متوجه وحدت و محبت سازد.هر جنگی اول با نزاع های لفظی شروع می شود و در نهایت هیچ برنده ای ندارد. تا کی قرار است جنگ و اعتساف باشد خدا می داند. پیشگیری از جنگ از طریق احترام به وجدان هر انسانی از اقدامات مهم است.شاید به همین دلیل است که از حضرت محمد ص نقل شده است "فتنه خواب است؛ لعنت بر کسی که آن را بیدار نماید." درود بر آن مسلمانان عزیز که نوشته اید از خواندن بعضی کامنت ها عرق شرم کرده و می کنند. فدای هر انسانی که تهمت نمی زند و تحریف نمی کند و دروغ نمی سازد و منصف است و متقی و برای صلح و محبت بشر می کوشد؛ خواه مسلمان خواه از هر دین وعقیده ای.

ورقای عزیز و محبوب ، با تشکر

مهین
ارسال شده در : 1387/10/15

ورقای عزیز و محبوب ، با تشکر از این همه بزرگی و اخلاص و محویت شما ، در ادامه آن بیانات شیرین و دقیق شما دلم نیامد این مطلب را برای آندسته از دوستانی که چون مهرا ن عزیز دچار ابهام و سوئ تعبیر از حقایق این دیانت جدید و مقدس شده اند ننویسم و آن مطلب بقرار ذیل است :

بهاییان سراسر عالم به حکم و تعلیم مولای مهربانشان مامورند در هر مملکتی که قرار دارند و زندگی میکنند مطیع حکومت باشند و و همواره سعی کنند طوری رفتار کنند که حکومت از آنان راضی باشد ،البته باستثنای مواردی که مربوط به مسایل اعتقادی و روحانی و ایمانی میباشد که اگر هر حکومتی بخواهد وارد این حیطه شود و این حیطه را طبق حکم خود ترتیب دهند هر بهایی در این مورد ایستادگی کامل خواهد نمود و و برای آن از جان نیز خواهد گذشت . اما برای کلیه قوانین مملکت خود نهایت احترام را میگذارد و به جان مشتاق است در خدمت حکومت برای عمران و آبادی مملکت خود خالصانه و صادقانه بکوشد . اگر ملاحظه میشود در ایران بهاییان با حکومت همکاری ندارند ( در زمینه های اجتماعی و فرهنگی و عمرانی ، نه سیاسی ) این نه بخاطر آنست که بهاییان حکومت جمهوری اسلامی ایران را دوست ندارند بلکه علیرغم کوششهای پیگیرانه مسولین عزیز جامعه بهایی ایران برای اعلان آمادگی کامل همکاری های صمیمانه و مخلصانه برای خدمت به ایران حکومت محترم ایران از پذیرفتن این همکاری استنکاف نمود ندو جواب مهر و محبت بهاییان را با جفا و ستم معامله نمودند چون آنان با اعتقادات روحانی ما مخالفند نه آنکه در خلوص و محبت حقیقی صمیمی ما شک دارند چون آنان بارها به ما بهاییان گفته اند اگر از اعتقادات خود دست بردارید ما با شما همکاری میکنیم و الا ما نمیگذاریم شما از حقوق یک شهروند عادی برخوردار باشید و انواع و اقسام تهمتها را به شما خواهیم زد و برای اینکار نفوسی را تعلیم خواهیم داد ... . اما بهاییان ایران بحکم مسایل و جدانی و روحانی خود بصورت فردی به خدمات عمرانی و آبادی خود برای مملکت عزیزشان ادامه میدهند . و اعتنایی به این مظالم ندارند و البته امیدواریم روزی حکومت اسلامی ایران از این لجبازی های کودکانه دست بردارد و دست احترام و محبت به بهاییان ایران بدهد. چون بهاییان در کمال اخلاص خیر خواه و دوستدار حکومت متبوع خود هستند.

مطلب دوم آنکه ، بهاییان مامورند برای ملهوفین ، درماندگان ، یتیمان و نیازمندان و درماندگان پناه و دوست و شفیق خالص و صمیمی باشند لا اجرا و لا شکورا . حال آن انسانهای درمانده میخواهند از هر مملکت ، دین ، نژاد و قومی باشد . بعنوان نمونه ، در همین کشور ایران در سالهای اخیر که شاهد زلزله و سیل در بعضی از شهرهای ایران بودیم با مدیریت و انتظام تمام یاران عزیز ایران به احبای خود فرمودند با سرعت هر چه تمام کمکهای نقدی و غیر نقدی خود را تقدیم زلزله زدگان و سل دیدگان عزیز و نازنین نمایند و حتی خود شاهد بودم که تاکید میفرمودند اگر اموال و اسبابی را تقدیم میکنند باید نو و بهترین باشد نه استفاده شده مثلا پتوی نو ، لباس نو و... و سپس با نظم و ترتیب کامل توسط خود بهاییان به آن منطقه آسیب دیده ارسال میشد. در هر دفعه چه زلزله رودبار رشت ، چه سیل شهر نکا و ساری و چه زلزله بم ما شاهد بهترین کمکها از سوی جامعه بهاییان ایران بودیم ولیکن دولت محترم اسلامی هرگز از این همدلی و همراهی خالصانه و صمیمانه یاران ایران یادی ننمود. البته که بهاییان نیاز ی به تشکر و تمجید ندارند چون آنان خالصانه عاشق همنوعان خود هستند زیرا این عشق را از حضرت بها الله مظهر ظهور الهی خود آموخته اند. در هین زمینه خاطره ای را از کمک رسانی به زلزله بم برایتان تعریف کنم در آن تاریخ وقتی کامیون کامیون کمکهای جامعه بهایی برای بم رسید و یک ستاد کمک رسانی که اعضای بهایی در آن بودند و کمکهارا با نظم و ترتیب گرفته و تقدیم عزیزان بم مینمودند یکی از پاسدار های مامور از یکی از شهروندان کرمانی سوال کرد این ها کی هستند اینطور جانانه دارند کمک میرسانند در آمار ما این ستاد وجود ندارد آن شهروند چون همشهری یکی از بهاییان کرمانی بود گفت اینها از طرف جامعه بهایی هستند . همان موقع آن پاسدار ابراز نمود وقتی اینان اینگونه به هموطنان خود خدمت میکنند پس چگونه است حکومت اسلامی آنان را متهم به کمک رسانی به اسراییل میکنند این قول حکومت با این عمل بهایی جور در نمی آید خدایا مرا ببخش تا این مدت فکر میکردم بهاییان با اسراییل ارتباط سیاسی دارند.... و خدا را شکر او نیز از این ابهام و سوئ تعبیر رهایی پیدا نمود.
و هنوز بهاییان عزیز مشغول خدمت و آموزش و کمک های درسی به عزیزان بم هستند.
ما از صمیم قلب برای کل کودکان جهان آرزوی سلامتی و پیشرفت داریم و مخصوصا برای اطفال معصوم و محبوب غزه و فلسطین و تا انجا که در توان داریم برایشان کمکهای نقدی و غیر نقدی انجام میدهیم. و امیدواریم ریشه این جنگ ها و آتش افروزی ها از بیخ و بن نابود شود تا هرگز گرد و غبار غمی بر خاطر معصوم هیچ کودکی ننشیند چه رسد که کودکی قربانی شودو... دیدگان ما مالامال از اشک است و قلوبمان پر از غم .
از روح حضرت بها الله و کل انبیای الهی و مخصوصا در این ایام مخصوصه که مقارن شده است با شهادت مظلومانه حضرت سید الشهدا امام حسین ( ع) از روح پر فتوح امام حسین عزیز و محبوبمان نیز التجا داریم جمیع این جنگها و ستم و ظلمها از بین برود و جمیع انسانها با هر اعتقاد دینی و با هر قومیت و نژادی در کنار هم با شادمانی و اتحاد و دوستی زندگی نمایند و برای پیشرفت عالم انسانی و رفاهش باهم متحدا کوشش و تلاش نمایند.
در همین مقام ، اجازه میخواهم توجه همه انسانها را به "ویژه نامه حضرت سید الشهدا امام حسین" که توسط دوستان بهایی در "سایت آیین بهایی" تهیه و تنظیم شده جلب نماید تا همه با هم برای عشق ورزی به آن نور الهی حسین مظلوم (ع)لحظاتی را در کمال سکوت و آرامش در عوالم اتحاد معنوی پرنده روح را پرواز دهیم و از آن نور مجسم و عشق مکرم بخواهیم شفیع جمیع ما باشد و همه ما را در راه عبودیت حضرت حق موید و موفق نماید. و برای همیشه رسم دوییت و تفرقه و اختلاف در بین پیروان مذاهب گوناگون از بیخ و بن بر چیده شود و کل پیروان ادیان آسمانی در کنار هم با عشق و محبت زندگی کنند. و همکار و معین و غمخوار یکدیگر باشند.نه در مقابل هم .

" ما برای وصل آمده ایم نی برای فصل آمده ایم "

قربان همه انسانهای آزاده و با ایمان از هر قوم و و دین و نژاد!
فانیه آستانش مهین

مهران خان عزیزامیدوارم ادامه

ورقا
ارسال شده در : 1387/10/13

مهران خان عزیز
امیدوارم ادامه این گفتگو به کشف حقیقت بی انجامد. ممنونم از اینکه انصاف داده ای و صادقانه اقرار نموده ای که "ماهم مي دانيم كه بهائيت قبل از صهيونيستها در فلسطين بوده اند" آخر همین مطلبی را که شما بدیهی می دانی هنوز خیلی ها متوجه نشده و "بهائیت " را "مولود شوم اسرائیل " عنوان می نمایند. اما از طرف دیگر متعجبم که در ابتدا نوشته ای :"همين بهاء است كه مي گويد با سياست كاري نداشته باشيد و با اسرائيل و صهيونيسم دوست است "
در مورد روابط متقابل مبتنی بر احترام با کشورهای دیگر کافیست به یک نمونه دقیقا و بدور از انصاف توجه نمائی و آن سخنان نماینده مجلس کشور برزیل در دفاع از حقوق حقه بهائیان است:
" ...من بسیاری از بهائیان را ایالت خود می‌شناسم، و کاملاً واقفم که آنها خود را درگیر اختلافات سیاسی و مذهبی نمی‌کنند و، مهم‌تر از آن این که، با تمام قوا برای حصول صلح و اتّحاد در عالم فعّالیت دارند. در نظر داشتن این مطلب بسیار حائز اهمّیت است که حکومت ایران شارع امر بهائی را به شهر عکّا (بخشی از امپراطوری عثمانی آن زمان) که امروز بخشی از قلمرو اسرائیل است، تبعید نمود. بنابراین متّهم کردن بهائیان به داشتن روابط سیاسی با اسرائیل به علّت قرار داشتن اماکن مقدّسهء آنها، و مراقد متبرّکه‌شان در این کشور، که محلّ استقرار جسد دو بنیان‌گذار دیانتشان است، به وضوح نشان دهندهء نیت حکومت ایران برای قائل شدن تبعیض علیه بهائیان به هر قیمتی است. همکاران محترم و شریف، حتّی سایر شهروندان ایرانی به دفاع از بهائیان برمی‎خیزند، زیرا آنها، همسایگان، همکاران و دوستان، می‌دانند که بهائیان بخشی از سازمان سرّی اسرائیل نیستند و به عنوان انسان، مستحقّ کلّیه احتراماتی هستند که در خور هر بنی نوع بشری است...(انتهی) "
متن کامل سخنان ایشان را می توانید در همین سایت و در لینک ذیل بیابید :
//www.noghtenazar2.info/node/641
مهران خان می بینی! جای زهی حیرت و افسوس و دریغ است که در آنسوی کره زمین ، شخصی چنین از دیانت بهائی تمجید می نماید و شما که از این آب و خاکید و هموطن این آئین نازنین چنین بر آن اتهامات ناروا روا می دارید. آیا این قضیه یادآور همان بیان حضرت مسیح نیست که فرموده اند نزدیکان دور میگردند و دوران نزدیک می شوند.
در باره کودکان نازنین فلسطینی نوشته ای. من هم با شما هم عقیده ام که این نونهالان عزیز و معصوم قربانی تعصبات ما بزرگسالان می گردند اما بهائیان تنها به حرف قناعت نمی کنند. مهران جان در همین اوقات که شما وقت عزیزت را صرف نوشتن این تهمت های تکراری در سایت های گوناگون می کنی بسیاری از بهائیان عالم مشغول رسیدگی به حال کودکان محروم در همه نقاط جهانند . راه دور نرویم در همین دقایق ، سه جوان فداکار بهائی - به خاطر کمک به اطفال مسلمان یکی از نقاط محروم شیراز-عمر و جوانی خود در زندان شیراز بسر می برند.
آیا شما هم در قبال این فداکاری ها به احترام ظلم و ستم ، سکوت نموده اید ؟

جناب ورقا اين خدمات شاياني كه

مهران
ارسال شده در : 1387/10/12

جناب ورقا اين خدمات شاياني كه بنده بيان كرده ام همين انتشار مسلك بهائيت به نام دين است و اينكه امام زماني كه اي مسلمين منتظر آن بوديد همين بهاء است كه مي گويد با سياست كاري نداشته باشيد و با اسرائيل و صهيونيسم دوست است و با فلسطينيان نيز كاري ندارد ديني كه حتي امربه معروف و نهي از منكر هم ندارد و تازه رئيس آنهم از دست ملكه هديه دريافت كرده
(جالب اينكه اعطای لقب " سر" (sir ) و منصب شوالیه گری ( knighthood ) از سوی دربار استعمار پير انگليس هم به عبدالبهاء و هم به سلمان رشدي تعلق گرفته است!! جالبتر اينكه اين نشان و لقب به جاسوس دوجانبه ای بنام " اولگ بوردیوسکی" هم داده شده است!)
بنابراين خود ايشان نيز اين دين را ترويج و كمك خواهند كرد

دوست عزيز كه گفته اي دوره كاسه و نيم كاسه گذشته است تا كنون هم كيشان شما مي گفتند كه رابطه ما با صهيونيسم به خاطر صلح طلبي مانند رابطه ديگر كشورها و خيلي عادي است، در صورتيكه اسنادي كه بنده بيان كرده ام نشان مي دهد نه تنها اين رابطه عادي نيست بلكه با هيچ دولت و هيچ كشور ديگري هم اين رابطه وجود ندارد! كه اگر دارد شما با همان برهان ها و سندهايي كه گفته اي بيان كن تا همه بدانند
جناب ورقا در قرآن خداوند كه به بني اسرائيل قوم برتر گفته و به ايشان نعمت داده است متعلق به زمان حضرنت موسي ع است و در جاي ديگر قرآن نيز خداوند همين قوم را بخاطر گناه و معصيت قوم نفرين شده مي خواند
بنده سياسي فكر نمي كنم بلكه اين تاريخ بهائيت است كه با سياست گره زده شده است و ضمنا سخن امام را اگر نقل مي كني آن سخني را هم كه ايشان در مورد ارتباط و وابستگي بهائيان با انگليس و آمريكا همانندوابستگي توده اي ها با شوروي دارند را نيز بيان كنيد
ودر آخر اينكه ماهم مي دانيم كه بهائيت قبل از صهيونيستها در فلسطين بوده اند ولي انتقاد ما چيز ديگري است به مثال زير توجه كنيد:
در ارديبهشت 1342 اجلاس تعيي كادر مركزي بهائيان جهان در حيفا بر گزار شد. در اين مراسم كليه حاضران به مناسبت فوت رئيس جمهور اسرائيل اسحاق بن زاوري يك دقيقه سكوت كردند و پيام تسليت فرستادند.
اخبار امري 1342 ش8و9 ص505
آيا تاكنون مدافعين صلح و حقوق بشريت يعني بهائيان براي كودكان مظلوم فلسطيني نيز يك دقيقه سكوت كرده اند يا حتي يك پيام تسليت فرستاده اند. اين دورويي را چگونه پاسخ مي دهيد.

چون ندیدند حقیقت ره افسانه

مهین
ارسال شده در : 1387/10/11

چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند !

جلال خان عزیز و محبوب ! امثال این نفوس همیشه در همه ازمان و ادوار الهی بوده و هستند . وقصدشان تیره نمودن آسمان علم و حقیقت است . غافل از اینکه ید قدرت الهی به اشارتی بساط ظنون و اوهام اینان را منطوی و دلبر حقایق و معانی خود را بر قلوب انسانهای خالص و طالب حقیقت مستوی میفرماید.

اما ، در این زمان که این نفوس دوباره متحرک شده اند ، انشا الله پند و عبرت گیرند از صفات و اعمال اسلاف چون خود شان و بیداری روحانی یابند و در راه رضای الهی پویند . و با خداوند محاربه نفرمایند. و عذاب الیم را توشه راه دنیا و آخرتشان ننمایند.

بفرموده مولانا عارف بزرگ و گرانمایه جهان :

" سختگیری و تعصب خامی است
تا جنینی کار خون آشامی است "

امید از درگاه خداوند یکتا و مهربان آنکه نفوسی که در مراحل جنینی و خون آشامی کینه ورزی و تهمت و بهتان و دروغ هستند بتدریج رشد روحانی یابند و به هیکل
روحانیت و بندگی حقیقی خداوند بیمانند جلوه نمایند.

دوستان مسلمان عزیز و مهربان من وقتی این کامنتها را میخواندند ، میگفتند : " عرق شرم و خجالت بر پیشانی ما مینشیند وقتی چنین انسانهای بظاهر مسلمان پرده دری میکنند و تهمتهای ناروا میزنند . بخداوند کعبه قسم !حضرت محمد (ص) و تعالیم مبارکش ما را اینطوری تربیت نفرموده حتی بصراحت فرموده اند " لا اکراه فی الدین " روح حضرت محمد (ص) و خون امام حسین (ع) از اینان بیزار است .در شان یک مسلمان مومن و حقیقی نیست چنین کلمات زشت و بهتانها را بر زبان براند . دلیل نمیشود اگر دین بهایی را قبول ندارند بی احترامی کنند همانطور که اگر مسیحیان اسلام را قبول ندارند روا نیست که به دیانت اسلام تهمت و افترا وارد آورند . ما مسلمانان حقیقی ایران بل جهان از صمیم قلب شما بهاییان و مسیحیان و همه پیروان ادیان الهی را دوست داریم و آرزو داریم همه با هم برای صلح و آرامش و رفاه نوع انسان تلاش و همکاری های صمیمانه نماییم. "

بهر تقدیر نفس مخالفت و اعراض اعدای حق سبب رشد و پیشرفت بیشتر امر حق میشود . این سنت الهی است و در سنت الهی تغییر و تبدیلی نیست .

" و مکروا و مکرالله والله خیر الماکرین "

" و یهدی الله من یشائ"

خادم امر حق غم کجا خورد غصه از بیش و از کم کجا خورد

مهران عزیز .تو خود بهتر می

ورقا
ارسال شده در : 1387/10/10

مهران عزیز .تو خود بهتر می دانی که هیچکدام از مواردی را که نوشته ای دال بر وابستگی سیاسی آئین بهائی به دولت اسرائیل نیست. اینکه می گویم "خود بهتر می دانی " به خاطر آنست که پائین تر نوشته ای "طبعا اين امتيازات رايگان در اختيار آنان قرار نگرفته و درمقابل حزب سياسي بهائيت مي بايست خدمات شاياني را نسبت به آنان انجام دهد." اما کدام خدمات شایان؟ چرا به این خدمات اشاره ای نکرده ای . اصل مطلب همین جاست.چرا مصادره به مطلوب می فرمائید؟ شما که به قول خودت سند ها را آورده ای. چرا سندی از این خدمات شایان رو نکرده ای و تنها با ذکر کلمه "طبعا" خواسته ای این مطلب کذب را به زحمت به خواننده القاء نمائی؟ مهران جان این عبارت "طبعا ... می بایست ... " شما مرا به یاد این عبارت معروف می اندازد " که حتما باید کاسه ای زیر نیم کاسه باشد !اما برادر من دیگر دوره کاسه و نیم کاسه گذشته. زمان دلیل ، برهان و سند است.شما که الحمدلله حتی منابع نایاب بهائی ( مثل اخبار امری ، آهنگ بدیع،...) را در اختیار داری.در ضمن اگر این منابع و نشریات را در اختیار داری ، به صفحه اول آن رجوع که و ببین که نوشته است " مخصوص جامعه بهائی است " . به همین لحاظ این نشریات قاعدتا می بایست در اختیار یا بهائیان باشد و یا مسئولین حکومتی که آنها را از منازل بهائیان بدر برده و ضبط نموده اند.راستی این مجلات دست شما چه می کند ؟
مهران جان وعده استقرار ابناء خلیل در فلسطین اصالتامربوط به کتاب مقدس است.
و حضرت بهاءالله ، حضرت عبدالبهاء ، ده ها سال پیش از تشکیل دولت اسرائیل تحقق این وعده کتاب مقدس را بشارت داد ه اند که خود دلیل بر علم لدنی و الهی این ذوات مقدسه است. خواهی گفت این هم دلیل این که موسسین آئین بهائی در پیدایش اسرائیل نقش داشته اند ! در باره آیات مبارکه قرآن کریم چه می گوئی که بنی اسرائیل بر تمام اقوام جهان برتری داده است ؟
"یا بنی اسرائیل اذکروا نعمتی التی انعمت علیکم و انی فضلتکم علی العالمین"
(ای فرزندان اسرائیل، از نعمتهایم که بر شما ارزانی داشتم و از اینکه من شما را بر جهانیان برتری دادم، یاد کنید - ترجمه فولادوند) بقره : 47
با این نوع نگرش بدبینانه شاید حتی ریشه تشکیل دولت اسرائیل را بتوان در قرآن جست !!
نه برادر من همه چیز سیاسی نیست. این ذهن ماست که سیاست زده شده و هر رابطه ای را وابستگی و سیاسی می داند.مثلا در ره این سخن از امام خمینی چه می توان گفت که در وصف بهائیان نوشته :"خوب است دينداري را دست کم از بهائيان ياد بگيريد"//www.ebtekarnews.com/ebtekar/Article.aspx?AID=2746
نکند این هم دلیل وابستگی بهائیان به حکومت امام خمینی است که فقط در دوره ایشان حکم اعدام صدها بهائی صادر گردید!!
نه عزیز من. بهائیان در هر کشوری که ساکن گردند خیرخواه دولت و ملتند و به عنوان شهروندانی صدیق و امین مورد احترام اهالی و اولیای امور. این است که مسئولین حکومات عالم ، تا آنجا که شرط انصاف اجازه داده است از شهروندان و هموطنان بهائی خود تمجید نموده اند.
مهران عزیز در خاتمه عرایضم قسمتی از نظرات عالم شهیر فلسطینی ، دکتر ضیاب را برایت می نویسم تا ببینی آش داغ تر است یا کاسه :
.".وقتی بعضی از این روزنامه هائی را كه مسلمان ها می نویسند می خوانم، خیلی تعجّب می كنم. این ها می گویند بهائیان جاسوس اسرائیل هستند وعلّتش را هم چنین توجیه می كنند كه معابد خود را درخاك اسرائیل بنا كرده اند. آنها این حقیقت را ندیده می گیرند كه عبادتگاه های بهائی درزمانی كه فلسطین تحت حكومت امپراطوری عثمانی و بعد ازآن تحت الحمایۀ دولت انگلیس بود، در این كشور بنا وتأسیس شده بود. وقتی اسرائیلی ها آمدند، آنها برخلاف دیگران خانه وكاشانۀ خود را ترك نكردند واكثریّت شان درآنجا ماندند. اگربخواهیم جانب انصاف را رعایت كنیم می بینیم كه درعكّا وحیفا مسجد و كلیسا هم هست، امّا نمی توانیم به این خاطرمسیحیان ومسلمان ها را متّهم كنیم وآنها را جاسوسان وعمّال اسرائیل بنامیم. خودمن مسلمان هستم نه بهائی، ولی باید جانب انصاف را گرفت وقتی مسلمان ها چنین اتّهامّاتی به بهائیان وارد می كنند، احساس می كنم وظیفه دارم به آنها جواب بدهم. دین بهائی نزدیك ترین دیانت به اسلام است زیرا هدف غائی اسلام رامبنی بر وحدانیّت خدای یكتا قبول دارد وبا ما دراین اعتقاد سهیم است. ازسال 1948كه به آمریكا آمده ام هنوزبه یك بهائی برنخورده ام كه سخنی كه دالّ برمذمّت اسلام باشد برزبان براند، بلكه برعكس آنها حضرت محمّد ص را به پیغمبری قبول دارند، قرآن را كتاب آسمانی می دانند وتعالیم اسلام را با دیدۀ تحسین وستایش می نگرند...این طایفه نه تنها مرتد نبوده و نیستند، بلكه بر اثر تعالیم آیین بهائی به درجۀ قبول حضرت محمّد ص به پیامبری و قرآن به عنوان كتاب آسمانی فائز گردیده اند، درست است كه اصول اعتقاداتشان عیناً شبیه عقاید اسلامی نیست، معهذا مسلمانان وظیفه دارند كه حدّاقلّ به صرف رعایت ادب آنها را به عنوان نزدیكترین دین به اسلام قبول و اذعان نمایند.
دكترضیاب دردنبالۀ اظهارات فوق مقالاتی را كه علیه بهائیّت در چندین نشریۀ مسلمان به چاپ رسیّده بود به باد ملامت و انتقاد گرفت وگفت:
من به خوبی به این امرپی برده ام كه بعضی ازاین مقالات بسیار بی اساس وبی پایه نوشته شده، هیچ گونه تحقیق وبررسی دربارۀ حقّ وحقیقت واثبات آن صورت نگرفته است. فكر می كنم آنهائی كه امروز قلم به دست گرفته وخود را اعلم علمای اسلام می خوانند باید بدانند كه توسّل به فحّاشی وتكیه برنكات منفی كسی را به جائی نمی رساند ومنفعتی عاید نمی كند. ما حقّ نداریم آنها را مرتد بخوانیم. اگرمسلمانی، مسیحی یا یهودی بشود و یا به كمونیسم و خدانشناسی روی آورد، اگر او را مرتد و از دین برگشته بخوانیم كلمۀ درستی اطلاق نموده ایم. امّا بهائیان را كه به راه خداپرستی ادامه می دهند، به خدای واحد اعتقاد دارند و حضرت محمّد ص راقبول دارند چرا باید مرتد بخوانیم مگر آنكه بخواهیم در تعریف این لغات تحریف و تغییر به عمل آوریم. "
(کاربران عزیز جهت آشنائی بیشتر با دکتر ضیاب به لینک زیر مراجعه فرمایند :)
//www.velvelehdarshahr31.info/content/view/133/

این مهران خان که گاهی رضا هست

جلال
ارسال شده در : 1387/10/10

این مهران خان که گاهی رضا هست و گاهی انسان ایرانی و گاهی "سؤال کننده" چندی است مأمور به هم زدن فضای سایت ها و وبلاگ های بهائی است تا طالبان حقیقت حواسشان از حقایق پرت شود. دنبال کشف حقایق نیستند. چه یک نفر باشد وچه چند نفر باشند، از یک منبع تغذیه می شوند. با تشکر

گوشه اي از اسناد رابطه سران و

مهران
ارسال شده در : 1387/10/8

گوشه اي از اسناد رابطه سران و پيشوايان بهائيت (نه مردم بهائي) و رژيم خونخوار صهيونيسم در عين دفاع از صلح و حقوق بشر

نظر شوقي افندي در مورد اسرائيل: تاسيس اسرائيل مصداق وعده الهي به ابناء خليل و وارث كليم، ظاهر و باهر است. توقيعات مباركه بديع125 ص290

نظر بن گورين(نخست وزير اسرائيل):
با نهايت افتخار و مسرت بسط و گسترش روابط بهائيت با اولياي امور دولت اسرائيل را به اطلاع بهائيان مي رسانيم و در ملاقات بابن گورين، احساسات صميمانه بهائيان را براي پيشرفت دولت مزبور به او نمودند و او در جواب گفتند: از ابتداي تاسيس حكومت اسرائيل بهائيان همواره روابط صميمانه با دولت اسرائيل داشته اند. اخبار امري سال1330 ش5 ص8و14

شوقي افندي:
هر چيزي بنام مقام متبركه بهايي از اطراف عالم به اراضي مقدسه مي رسيد، از پرداخت عوارض و حقوق گمركي معاف بود و همچنين موقوفات بهائي از پرداخت ماليات (به صهيونيستها) معاف بود ....
آهنگ بديع سال1330 ش3 ص53
طبعا اين امتيازات رايگان در اختيار آنان قرار نگرفته و درمقابل حزب سياسي بهائيت مي بايست خدمات شاياني را نسبت به آنان انجام دهد.

روحیه ماکسول، همسر شوقی ربانی (امه البهاء): " آینده ما ( بهائیت) و اسرائیل چون حلقه های زنجیر بهم پیوسته است " ( اخبار امری دیماه 1340 شماره 10)

عبدالبهاء: خداوندا جرج پنجم پادشاه انگلستان را بتوفیقات رحمانی خویش تایید کن و سایه اش را بر این سرزمین ( فلسطین ) همیشگی و جاودانه دار ... به نقل از کتاب مکاتیب جلد 3 صفحه 347
و اين ثنا خواني در حالي اتفاق افتاده كه ارتش متجاوز و اشغالگر بریتانیا جابرانه مسلمانان فلسطین را سرکوب و وطنشان را تحت اشغال خود در آورده بود و اين برخلاف روش انبياء الهي در دفاع از مظلومين است.

يكي از بهائيان ساكن اسرائيل:
هر دستوري كه حضرت ولي امر (شوقي افندي) بفرمايند و يا هر تقاضايي بنمايند، دولت اسرائيل فورا برآورده مي‌نمايند و در نتيجه ما بهائيان ساكنين فلسطين به نهايت روح و ريحان زندگي مي نماييم ... اخبار امري سال1333 ش8-9 ص5

يكي ديگر از بهائيان در رابطه با سفرشان به اسرائيل مي گويند:
در گمرك تل آويو همين كه خود را بهايي معرفي نموديم، با كمال احترام بدون تفتيش ما را فورا مرخص نمودند. درصورتيكه سايرين از جمله خود كليميان را به دقت رسيدگي و تفتيش مي نمودند ... آهنگ بديع سال 1340 ش10 ص252

در طول مراسم تشيع و تدفين شوقي افندي،كاردار اسرائيل در لندن همچون يك صاحب عزا با قدم آهسته و گردني خميده پا به پاي سران بهائيت حضور داشت و از چهره‌اش غم و تاثر مي باريد.
آهنگ بديع سال1339 ش8تا9 ص268

بالا رفتیم ماست بود؛ پائین

زهره
ارسال شده در : 1387/9/28

بالا رفتیم ماست بود؛ پائین آمدیم دوغ بود؛ بالاخره معلوم شد تهمت صهیونیست بودن بهائیان دروغ بود. خوب حالا باید رفت دنبال سناریویی دیگر! من پیشنهاد می کنم روی چین یا ژاپن کار کنید! چون در آثار بهائی راجع به آنها نیز مطالبی هست! البته من همیشه تعجب می کردم که چرا تا حال ذکری از فرانسهء بیچاره نشده!
یکی بود یکی نبود...

اگر تمام مسلمانان از آن عقلی

یک دوست
ارسال شده در : 1387/9/27

اگر تمام مسلمانان از آن عقلی که خدای یکتا به آنها داده درست استفاده میکردند میدانستند که دیانت بهایی دینی است متفاوت با تمام ادیان دیگر واقعا دینی عجیب و پر ملات من که عاشق بهاییان هستم . با مطالعه قران کریم میتوان فهمید که دیانت بهایی دیانتی بر حق است... متاسفانه بندگان خدا از آن عقلی که خدا به آنها داده درست استفاده نمی کنند. و خیال میکنند که خدا با بنده اش با زبان بچه گانه سخن میگوید.خیر : تنها نباید به معنی ظاهری توجه کرد بلکه باید به اعماق آن آیات اللهی توجه کرد
دوستت دارم بهاالله

بالا و پایین

شینتو
ارسال شده در : 1387/9/23

بالا بریم،پایین بیایم شما حرف خودتو می زنی.کاش یکبار یه دلیل می اوردی

بی غرض باید صحبت کرد

وحید
ارسال شده در : 1387/9/23

در قران کریم خداوند خطاب به مومنین میفرماید: "اذا جائکم فاسقٌ بنباء فتبینوا ان تصیبوا قومآ بجهالة وتصبحوا علی مافعلتم نادمین".
باید درمورد هر خبری ویا مطلبی که میشنویم تحقیق وبرسی کنیم مبادا که روزی از قضاوتمان ویاصحبتمان پشیمان شویم.

با اساس

حمید
ارسال شده در : 1387/9/20

بالا برید پایین بیایید صهیونیست هستید

بی اساسی

فرهاد
ارسال شده در : 1387/9/19

به بی اساسی این اتهامات همه پی برده ایم.