×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
اصول اعتقاداتاخلاقیاتتاریخاجتماعیاحکامادیان دیگراقتصادبشاراتحقوق بشرسیاستپاسخ به اتهاماتشعر و ادبفهرست تمام مقالات
پیامهای مرکز جهانی بهائی اخبار جامعۀ بهائی گشت و گذار در اخبار بخش سردبیر

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twittertelegraminstagram
×
ببخشید کجا می‌توانم تمام پیامه ... بسیار پرمحتوی و پرمعنا بود یاد ... مهم نیست بهائیت دین است یا هرچ ... واقعا تاسف آوره.این اتفاق در ا ...
در پاسخ به فصلنامه مطالعات تاریخی شماره های 17 و 20 در پاسخ به ویژه نامه 29 ایّام جام جم ندای حق
یوزارسیف هم خاتم النبیّین بود!وقت آن است كه بدانيم دين بهايي چيستدرد دلی با خانم وزیر بهداشتآیا بهاییان در انتخابات شرکت می کنند؟تخریب گورستان‌ و عدم صدور جواز دفن بهاییان در شماری از شهرهای ایران
img

سایت نقطه نظر تلاشی برای رفع ابهامات و تعصبات عامه مردم راجع به دیانت بهائی است.

امان از اخبار تكراری!!
1388/09/04

یك هفته نبودیم هااا!! ببینید چه خبر شده. گویا دوستان خبرساز ما هفته گذشته رفته بودند مرخصی، ما هم هرچه اینترنت را زیرورو كردیم خبری در خور توجه برای شما پیدا نكردیم، برای همین ماهم رفتیم مرخصی! اما گویا آنها این هفته از مرخصی آمده اند و حسابی اخبار برای گشت زنی در اختیار داریم. اما همانطور كه خودتان بعدا متوجه می شوید، متوجه شدیم كه بعضی از خبرگزاری ها یك جورائی كم آورده اند.

هفته گذشته بازار كتاب گویا بسیار داغ بوده خب البته باید تبریك گفت و آرزو كرد در كشوری كه سرانه كتاب خوانی ده دقیقه بیشتر نیست، با ایجاد تحولی در نشر و توزیع كتاب این سرانه افزایش یابد. جدای از نمایشگاه كتابی كه در شیراز برگزار شد، و یك غرفه تخصصی مهدویت، كه البته به مبارزه با بهائیت اختصاص داشت!! دو كتاب تخصصی دیگر نیز در این حوزه منتشر شد.

خبرگزاری كتاب ایران از انتشار شماره جدید معارف خبر داد. در این شماره به «تاریخچه، اعتقادات و وضعیت كنونی بهائیت» پرداخته شد. این مطلب خیلی جالب بود انشالله این فیض شامل شما هم بشود كه مطلب را بخوانید!! ما كه سالهاست هرچه فكر می كنیم نمیتوانیم بفهمیم چطوری شد كه سرویس‌های جاسوسی روس و انگلیس دین بهائی را ساختند!! و بعد چرا در سده اخیر آنرا در اختیار آمریكا و اسرائیل قرار دادند!! اما حتما آقای علیرضا محمدی، این مطلب را فهمیده كه در مورد آن قلم فرسائی كرده دیگر. اما روزنامهء همشهری هم كتاب «جایگاه بهائیت در پایگاه نژادپرستان» را آنطور كه خودشان گفته اند در شمارگانی كمتر از تیراژ روزنامه و صرفا برای علاقه‌مندان این مباحث!! منتشر كرده است. احتمالا بدلیل استقبال بی نظیر مردم از فصلنامه های مثل ایام ومطالعات تاریخی و... بوده كه همشهری تشخیص داده كه شمارگان این نسخه را پائین بیاورد!!

مدتها بود كه از خبرگزاری معظم فارس خبر خاصی نشنیده بودیم و ما هم دلمان خیلی برایشان تنگ شده بود. خبرگزاری فارس در خبری كه مربوط به انتخابات بود، بهائیان را حامی كروبی معرفی كرده!! البته لیست حامیان آقای كروبی خیلی بلند بالا بود و بهائیان در آخر لیست بودند. بنده به نمایندگی از خودم!! میخواستم بدانم چرا هروقت هرجای ایران اتفاقی میافتد اسم بهائیان را هم می آورند؟ خب حالا كه اسم ما را همه جا می آورید خب یك لطفی بكنید در آخر لیست نیاورید، حداقل اون بالا بالاها بنویسید اینجوری ما هم خوشحال می شویم و نشان می دهد كه شما هم خیلی به اهمیت موضوع پی برده اید، والله بخدا!!

رجانیوز و آریانیوز، دوخبر خیلی ویژه چاپ كرده اند!! رجانیوز یك تیتر بزرگ زده با این عنوان «بهائیت پشتیبان صلح سبز! » خدائیش، این تیتر هیچ ربطی به متن نداشت اما بالاخره تیتر است دیگر، اصولا در خبرنویسی نوین، تیتر را تنها برای جلب خواننده انتخاب می كنند و داشتن ارتباط آن با متن هم مهم نیست، قانون نهم نیوتن!! رجانیوز ابتدا با تلویزیون آئین بهائی دست به یخه شده، بعد رفته سراغ ضرب طلا و اینكه بهائیان از این شگرد برای تبلیغ استفاده می كنند. احتمالا بیاد دارید كه چند هفته قبل در این مورد مفصل توضیح دادم اما جالب اینكه خبر ضرب طلا در تاریخ ۱۷مهرماه در سایتی بنام رجانیوز منتشر شده. البته این رجانیوز دامنه دات آی آر، دارد و رجا نیوزی كه امروز در مورد آن صحبت می كنیم دامنه دات كام. كه البته این خبر آن موقع هم به نقل از جوان آنلاین منتشر شده بود. بعد هم در مورد همان گزارش نقض حقوق شهروندی بهائیان كه ماهانه ارائه میشود، نوشته اند كه در مورد آن هم ما قبلا صحبت كرده ایم.

اما آریانیوز در خبری ویژه مدعی شده كه بهائیان برای مسجد جمکران برنامه ریزی كرده اند!! صبح عالی متعالی!! بازهم باید یادآوری كنم كه این خبر هم خیلی قدیمی شده و ما قبلا در موردش نوشتیم. احتمالا وقتی كه در روز شنبه ۲۳ آبان ماه آریانیوز مشغول درج این خبر در سایت بوده خبر نداشته كه شیعه آنلاین در تاریخ ۲۰ مهرماه این خبررا منتشر كرده. اصولا در كار خبر رسانی از این جور گاف ها كم پیش میاد، اما اگرهم بیاد، حتما معنی خاصی داشته حالا یا خبرگزاری گاف داده واشتباه كرده، كه در این مورد بخصوص خیلی بعیده، یا اینكه با هماهنگی و از روی قصد و نیت خاصی این كار انجام شده. بگذریم، قضاوتش با خودتان.

آقای عبدالله شهبازی را می شناسید؟ خانم نوشابه امیری را چطور؟ پس اجازه بدهید معرفی كنم. آقای شهبازی تحلیل گر و مورخی بوده که نزدیک به دو دهه با تلویزیون دولتی ایران همکاری داشت و بعنوان مشاور پژوهشی سریالهای «پدرخوانده»، «عمارت فرنگی» ،«مدار صفر درجه» و «کلاه پهلوی» فعالیت کرده و همچنین مدیر موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی(وابسته به وزارت اطلاعات) نیز بوده است. ایشان سابقه عضویت در حزب توده را هم دارند اما البته بعنوان مورخ ضد آمریکایی در کشورمان شهرت یافته اند. آقا عبدالله یكی از دوستان نامهربان ما هم هستند كه بسیار بسیار بهائیان را مورد لطف خودشان قرار میدهند. بهائیان هم ایشان را خیلی دوست دارند زیرا ایشان از همشهری های سیدعلی محمد باب می باشند.

حالا چرا اینها را گفتم، شهبازی در مقاله جدیدی كه در سایتش قرار داده برای بارهزارم در طول عمرشان سعی كرده اند بهائیان و فراماسون ها را به هم پیوند بدهند. ایشان حتی به خاندانهای قدیمی و ریشه دار فارس مثل نمازی ها، قوام ها و...نیز رحم نكرده اند. حالا بگذریم كه آقای نادر سعیدی تحریفات تاریخی این تاریخ نویس عزیز را مورد بررسی ونقد كامل قرار داده اند، اما جالبه كه بدانید ایشان كلا در ایراد اتهام ید طولائی دارند و بهائیان هم در این میان تنها نیستند. حدود ۲ ماه پیش آقای شهبازی در پی انتشار، تکثیر و توزیع مطلبی ۱۴۶۱ صفحه ای با عنوان «زمین و انباشت ثروت، تکوین الیگارشی جدید در ایران»، تعدادی از چهره های صاحب نام در استان فارس را متهم کرده بود كه پول و زمین های مردم را بالا كشیده اند!! اما از آنجائی كه آن اشخاص همانطور كه گفته شد صاحب نام بوده اند و دولت و قانون هم پشتشان بوده، بخاطر این تهمت ها از آقای شهبازی شكایت كردند. آقای شهبازی هم به علت عجز در اثبات ادعاهای خود در مراجع ذیصلاح قضایی محکوم شد. اقای شهبازی که بنابرگزارش ايرنا، براساس مدارک و مستندات ساختگی و مغرضانه به داستان پردازی علیه تعدادی از شخصیت های مذهبی، سیاسی و نظامی اعم از چهره های کشوری با مقامات استان فارس اقدام کرده بود، پس از پی گیری قضایی شاکیان و آغاز رسیدگی به پرونده از ارائه اسناد و مدارک و دلایل جهت اثبات صحت ادعاهای خود علیه شکات بازماند که در نتیجه، بزهکاری وی از سوی دادگاه محرز و مسلم تشخیص داده و حکم محکومیت صادر شد. حالا بازهم ایشان باید خدا را شاكرباشند كه برای این همه اتهاماتی كه هرهفته در سایت ایشان به بهائیان نسبت داده می شود، به دادگاه احضار نمی شوند چون احتمالا باید مابقی عمر را در زندان بسرببرند. خیلی جالبه كه شهبازی مدعی است مطالب منتشره براساس مدارکی جمع آوری شده بود که از سوی برخی عوامل یک مجموعه نظارت در اختیارش قرار داده بودند. حالا خودتان قضاوت كنید كه وقتی مدارك یك مجموعه نظارت، قلابی از كاردر بیاد، حكایت داستانهای فكاهی كیهان و فارس نیوز و رجانیوز و همین آقا عبدالله كه دیگرجای خود دارد...

اما خانم امیری، ایشان لیسانس روزنامه نگاری و فوق لیسانس جامعه شناسی دارند، امیری به همراه همسرش اسدی از گردانندگان اصلی نشریه‌ی موفق و پرمخاطب «گزارش فیلم» بودند. همچنین نوشابه امیری را اولین خبرنگار زن ایرانی که با آیت‌الله خمینی مصاحبه کرد میدانند. نوشابه امیری هم اکنون یکی از نویسندگان پایگاه خبری روزآنلاین است. اما خانم امیری در آخرین مطلبی كه در روزآنلاین منتشر كرده، كه در ارتباط با كردها و سنی های ایران و اشاره به اعدام جوانان كرد می باشد، جدای از مسائل سیاسی آن، اشاره ای هم به مشكلات بهائیان كرده. خانم امیری بصراحت اعلام می كند كه «ندیدیم که بهاییان ایران رابه اسارت گرفتند و بر گردشان دایره ای کشیدند به اندازه نفس کشیدن». بله، واقعا سالهاست كه حتی روشنفكران و دگراندیشان ایرانی با اینكه خود در خفقان و تنگنا قرار داشتند از وضعیت بهائیان بی اطلاع بودند، اما اكنون مانند خانم امیری متوجه شده اند كه این ظلم تنها مختص بهائیان نیست وبقول خانم امری اگر دیروز فقط در حق بهائیان ظلم شده امروز نوبت سنی هاست وفردا خدا میداند نوبت كیست.

انشالله كه روشنفكران ما به این نتیجه برسند كه دین و مذهب تنها برای الفت ومحبت اتحاد بوجود آمده نه برای جنگ و جدال و اینكه ماها یاد بگیریم كه از كنار ظلم هایی كه به هموطنانمون میشه ساده نگذریم، در واقع ایران كشور همه ایرانیان است، ایرانیانی با مذاهب وقومیت های مختلف. نژاد و مذهب سبب برتری گروهی بر گروهی دیگر نیست...این پاراگراف آخر خیلی شبیه نصیحت شد، نه؟
خب تا هفته آینده خدانگهدار.

نظر خود را بنویسید


كم آورده اند ديگر

فرخ
ارسال شده در : 1388/9/5

كاملا معلوم است كه آقايان كم آورده اند...در نبود روزنامه هاي آزاد كه بتوان از آقايان انتقاد كرد تنها اينترنت باقي مي ماند كه آن هم اگر از فيلتر و كمي پهناي باند در امان بماند...